Szanowni Państwo,


ostatnie dni były dla nas szczególnie trudnym doświadczeniem. Aktualnie w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym dla Dzieci w Piszkowicach, w specjalnie utworzonym izolatorium, znajduje się siedmioro dzieci u których potwierdzono obecność wirusa. Dzieci przechodzą zakażenie bezobjawowo. Dodatkowo w kwarantannie, w wyłączonej części Zakładu oraz w domach, przebywa obecnie 18 pracowników, wśród nich głównie personel administracyjny, 1 wolontariusz oraz 5 sióstr zakonnych.


Zakład pozostaje w samoizolacji. Wyznaczone zostały strefy brudne oraz czyste umożliwiające bezpieczną realizację bieżących zadań przez personel. Opieka nad pacjentami realizowana jest z zachowaniem zasad wysokiego reżimu sanitarnego. Stan wszystkich pacjentów jest bardzo dobry. Dzieci są radosne i pogodne oraz nie wykazują objawów chorobowych.


Na dzień dzisiejszy sytuacja jest stabilna, jednak wciąż poszukujemy osób z wykształceniem medycznym, które gotowe są podjąć pracę w Zakładzie, aby skutecznie zabezpieczyć go na kolejne dni. Na początku przyszłego tygodnia czekają nas kolejne badania kontrolne.


W tym czasie chcemy także pamiętać o wszystkich, którzy już okazali nam pomoc. To dzięki wspólnemu wysiłkowi, przy wsparciu ze strony samorządu i starosty kłodzkiego, urzędu wojewódzkiego, PSSE w Kłodzku, a także ogromnemu zaangażowaniu pracowników i osób zaprzyjaźnionych z ZLO Piszkowice, pomału wracamy do normalności.


Szczególnie ciepłe słowa podziękowania chcemy skierować do osób, które w ostatnich dniach udzieliły nam wsparcia w zakresie wyżywienia dzieci i personelu. Pomoc ta okazała się dla nas nieoceniona, ponieważ musieliśmy czasowo wstrzymać pracę własnego pionu żywienia. Dzięki uprzejmości kłodzkiego szpitala i wielu okolicznych restauratorów – osób którym dobro naszych dzieci jest szczególnie bliskie – mieliśmy zapewnione całodzienne wyżywienie.


Dziękujemy z całego serca wszystkim zaangażowanym w te działania! Nie uda nam się wymienić wszystkich Państwa z imienia, ale wszyscy jesteście w naszych sercach i pamięci.Zapewniamy o nieustannej opiece modlitewnej!
Za całe dobro serdeczne Bóg zapłać!


s. Alma, p.o. dyrektora Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego dla Dzieci w Piszkowicach